Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Akceptuję

tel./fax:22 658 23 61

CZYNNE: PON - PT W GODZ. 9:00-17:00

Aktualności

 • 20.09.2019

  POKONAĆ RAKA – pacjent w centrum uwag

  POKONAĆ RAKA – pacjent w centrum uwagi to już 11. edycja edukacyjnej publikacji skierowanej do pacjentów i ich rodzin. 21 września w Gazecie Wyborczej ukazuje się ten onkologiczny tytuł, od lat przygotowywany przez wydawnictwo Medical Media Solutions pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiej Unii Onkologii.

  czytaj dalej..
 • 11.09.2019

  Zostań bohaterem serca! Obchody Światowego Dnia Serca w Sejmie

  Co roku we wrześniu obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Tym razem koalicja Serce dla Kardiologii wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. POZ i Profilaktyki zorganizowała jego wyjątkowe obchody w Sejmie RP.

  czytaj dalej..
 • 24.07.2019

  Zapobieganie i leczenie powikłań sercowo-naczyniowych cukrzycy typu 2

  8 na 10 pacjentów z cukrzycą ma powikłania sercowo-naczyniowe. Co więcej, prognozy dotyczące przyczyn umieralności zakładają do 2030 r. zwiększenie umieralności z powodu cukrzycy, w tym również z powodu powikłań kardiologicznych, nawet o 100%.

  czytaj dalej..
 • 13.07.2019

  Choroby reumatyczne wyzwaniem XXI wieku

  Ponad 10 milionów Polaków cierpi na różnego rodzaju choroby reumatyczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), toczeń rumieniowaty układowy (TRU), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) czy młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS).

  czytaj dalej..
 • 9.08.2019

  Paradoks: najciężej chorzy na raka prostaty nie mogą się leczyć

  Polska jest jednym z niewielu państw, w których wbrew ogólnemu trendowi: zachorowalność i umieralność na nowotwór gruczołu krokowego wzrasta. W 2016 roku był to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn.

  czytaj dalej..
 • 6.08.2019

  CHOROBY REUMATYCZNE WYZWANIEM XXI WIEKU

  Projekt edukacyjny dedykowany zwiększeniu świadomości społecznej na temat wyzwań związanych z chorobami reumatologicznymi

  czytaj dalej..
 • 16.07.2019

  Choroba to nie wyrok

  Dziś, 16 lipca w Gazecie Wyborczej ukazała się kolejna edycja projektu Wydawnictwa Medical Media Solutions pt.: „Choroba to nie wyrok”. Publikacja jest dedykowana trzem bardzo ważnym tematom: polskiej i światowej diabetologii, pacjentom chorym na IPF i środowisku medycznemu, które je diagnozuje a także edukacji na temat jakości życia osób żyjących z HIV.

  czytaj dalej..
 • 24.06.2019

  24 czerwca Światowy Dzień Osteoporozy

  24 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy. Osteoporoza uznana została przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedną z głównych chorób cywilizacyjnych. Narażona jest na nią co czwarta kobieta powyżej 60. roku życia i co druga, która ukończyła 70 lat. Należy pamiętać, że na osteoporozę chorują także mężczyźni.

  czytaj dalej..
 • 10.06.2019

  Startuje ogólnopolska kampania Kobiece zdrowie w centrum uwagi

  10 września inaugurujemy kampanię prasowo-internetową „Kobiece zdrowie w centrum uwagi”. Jest ona ważnym medium, za pomocą którego podsumowujemy stan obecny, sukcesy i najpilniejsze problemy oraz wskazujemy jakie są najlepsze rozwiązania, które pozwalają na lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób, które dotyczą kobiet.

  czytaj dalej..

Współpraca