Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Akceptuję

tel./fax:22 658 23 61

CZYNNE: PON - PT W GODZ. 9:00-17:00

Aktualności

 • 5.11.2019

  Ruszają obchody Wąstopad 2019 pod hasłem #PROSTAtaAKCJA

  We wtorek 5 listopada ruszyły obchody Miesiąca Świadomości Męskich Nowotworów – Wąstopad 2019 – organizowanego od 6 lat przez Fundację Wygrajmy Zdrowie w ramach międzynarodowych obchodów akcji Movember. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji, a zarazem przesłaniem kampanii edukacyjnej jest #PROSTAtaAKCJA.

  czytaj dalej..
 • 25.09.2019

  Na co czeka Ministerstwo Zdrowia?

  W Polsce co 4 pacjent, u którego diagnozuje się raka jelita grubego, ma od razu postać rozsianą – czyli przerzuty do innych organów. Do niedawna chorzy Ci mieli szansę na przeżycie zaledwie kilku miesięcy. Radykalną zmianę przyniosło wprowadzenie nowych terapii i możliwość leczenia sekwencyjnego.

  czytaj dalej..
 • 24.09.2019

  ŚWIATOWY DZIEŃ HIPERCHOLESTEROLEMII RODZINNEJ

  24 września w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej, koalicja Serce dla Kardiologii działająca w ramach Polskiej Unii Organizacji Pacjentów wraz ze Stowarzyszeniem Pacjentów z Hiperlipidemią Rodzinną w Gdańsku zorganizowała krajowe wydarzenie edukacyjne mające na celu podniesienie wiedzy na temat tej choroby, jej objawów, sposobów zapobiegania i skutecznego leczenia.

  czytaj dalej..
 • 23.09.2019

  Sytuacja pacjenta z nowotworem jelita grubego - aktualne wyzwania

  Szanowni Państwo, Fundacja Wygrajmy zdrowie wraz z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych w 2017 roku przeprowadziła dogłębną analizę sytuacji chorych na nowotwór jelita grubego w Polsce wraz z wnioskami i rekomendacjami zmian z perspektywy pacjenta w zakresie wczesnej diagnostyki i leczenia.

  czytaj dalej..
 • 23.09.2019

  Zadbaj o serce

  21 września wystartowała kampania prasowo-internetowa „Zadbaj o serce”, której Fundacja Wygrajmy zdrowie jest partnerem. Projekt powstał z okazji Światowego Dnia Serca, przy wsparciu merytorycznym wielu cenionych ekspertów oraz organizacji. Kampania „Zadbaj o serce” jest ważnym medium za pomocą, którego podsumowujemy stan obecny, sukcesy i najpilniejsze problemy oraz wskazujemy jakie są najlepsze rozwiązania, które pozwalają na lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób kardiologicznych.

  czytaj dalej..
 • 20.09.2019

  POKONAĆ RAKA – pacjent w centrum uwag

  POKONAĆ RAKA – pacjent w centrum uwagi to już 11. edycja edukacyjnej publikacji skierowanej do pacjentów i ich rodzin. 21 września w Gazecie Wyborczej ukazuje się ten onkologiczny tytuł, od lat przygotowywany przez wydawnictwo Medical Media Solutions pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiej Unii Onkologii.

  czytaj dalej..
 • 11.09.2019

  Zostań bohaterem serca! Obchody Światowego Dnia Serca w Sejmie

  Co roku we wrześniu obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Tym razem koalicja Serce dla Kardiologii wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. POZ i Profilaktyki zorganizowała jego wyjątkowe obchody w Sejmie RP.

  czytaj dalej..
 • 24.07.2019

  Zapobieganie i leczenie powikłań sercowo-naczyniowych cukrzycy typu 2

  8 na 10 pacjentów z cukrzycą ma powikłania sercowo-naczyniowe. Co więcej, prognozy dotyczące przyczyn umieralności zakładają do 2030 r. zwiększenie umieralności z powodu cukrzycy, w tym również z powodu powikłań kardiologicznych, nawet o 100%.

  czytaj dalej..
 • 13.07.2019

  Choroby reumatyczne wyzwaniem XXI wieku

  Ponad 10 milionów Polaków cierpi na różnego rodzaju choroby reumatyczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), toczeń rumieniowaty układowy (TRU), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) czy młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS).

  czytaj dalej..

Współpraca