Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Akceptuję

tel./fax:22 658 23 61

CZYNNE: PON - PT W GODZ. 9:00-17:00

Dołącz do akcji Wąstopad 2018 – trwa miesiąc świadomości męskich nowotworów

Fundacja Wygrajmy Zdrowie po raz 5 rganizuje akcję Wąstopad z okazji miesiąca świadomości nowotworów męskich, znanego na świecie pod nazwą Movember. Jest to okazja, aby zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz promować regularne badania profilaktyczne w kierunku raka prostaty i jądra.

Czy wiesz, że rak prostaty jest 2 najczęściej występującym nowotworem wśród mężczyzn, a ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. Najwięcej przypadków odnotowuje się po 6 i 7 dekadzie życia, jakkolwiek w ostatnich latach obserwuje się coraz więcej zachorowań wśród młodszych mężczyzn w wieku 40 - 55 lat. Wśród czynników ryzyka wystąpienia nowotworu prostaty są m.in. wiek i czynniki genetyczne - dziedziczne, niezależne od naszego zachowania. Jednak na wiele pozostałych możemy mieć wpływ i je minimalizować, należą do nich m.in. otyłość, siedzący tryb życia, przewlekłe stany zapalne dróg moczowych, wstrzemięźliwość płciowa.

Pamiętaj! Rak prostaty we wczesnej fazie nie powoduje żadnych dolegliwości, ale może być wykryty przez urologa w trakcie badania, co gwarantuje możliwość zastosowania skutecznego leczenia. Rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

PORADNIK PACJENTA – NOWOTWÓR PROSTATY 

Rak jądra występuje najczęściej u młodych mężczyzn między 16. a 27. rokiem życia. Czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia choroby mogą być niezstąpienie jądra lub nawracające infekcje. Najlepszą profilaktyką jest samobadanie, które pozwala wcześnie zaobserwować nieprawidłowości i podjąć właściwe leczenie.

INFORMACJE NA TEMAT RAKA JĄDRA

Dołącz do akcji na facebook: https://www.facebook.com/FundacjaWygrajmyZdrowie/

Bądź przykładem dla innych – promuj zdrowy styl życia !

Współpraca