Fundacja Wygrajmy Zdrowie po raz 5 rganizuje akcję Wąstopad z okazji miesiąca świadomości nowotworów męskich, znanego na świecie pod nazwą Movember. Jest to okazja, aby zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz promować regularne badania profilaktyczne w kierunku raka prostaty i jądra.

Czy wiesz, że rak prostaty jest 2 najczęściej występującym nowotworem wśród mężczyzn, a ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. Najwięcej przypadków odnotowuje się po 6 i 7 dekadzie życia, jakkolwiek w ostatnich latach obserwuje się coraz więcej zachorowań wśród młodszych mężczyzn w wieku 40 – 55 lat. Wśród czynników ryzyka wystąpienia nowotworu prostaty są m.in. wiek i czynniki genetyczne – dziedziczne, niezależne od naszego zachowania. Jednak na wiele pozostałych możemy mieć wpływ i je minimalizować, należą do nich m.in. otyłośćsiedzący tryb życiaprzewlekłe stany zapalne dróg moczowychwstrzemięźliwość płciowa.

Pamiętaj! Rak prostaty we wczesnej fazie nie powoduje żadnych dolegliwości, ale może być wykryty przez urologa w trakcie badania, co gwarantuje możliwość zastosowania skutecznego leczenia. Rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

PORADNIK PACJENTA – NOWOTWÓR PROSTATY 

Rak jądra występuje najczęściej u młodych mężczyzn między 16. a 27. rokiem życia. Czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia choroby mogą być niezstąpienie jądra lub nawracające infekcje. Najlepszą profilaktyką jest samobadanie, które pozwala wcześnie zaobserwować nieprawidłowości i podjąć właściwe leczenie.

INFORMACJE NA TEMAT RAKA JĄDRA

Dołącz do akcji na facebook: https://www.facebook.com/FundacjaWygrajmyZdrowie/

Bądź przykładem dla innych – promuj zdrowy styl życia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *