NFIC 2019, największe europejskie spotkanie kardiologów, już 11-13 grudnia w Krakowie

W drugim tygodniu grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z dziedziny kardiologii. Mowa o jubileuszowej, 20. edycji prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019.

W ciągu trzech dni warsztatów, od 11 do 13 grudnia, najlepsi specjaliści w dziedzinie kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, angiologii oraz radiologii zabiegowej spotkają się pod jednym dachem podczas NFIC 2019 w Krakowie. To jedno z najbardziej cenionych i największych wydarzeń tego typu w Europie, które gromadzi kardiologów inwazyjnych. Jego uczestnikami są lekarze, pielęgniarki, technicy oraz przedstawiciele przemysłu medycznego z całego świata.

Podczas konferencji zaplanowane zostały specjalistyczne sympozja, podczas których specjaliści omówią m.in. najnowsze osiągnięcia i wyniki badań klinicznych dotyczące kardiologii inwazyjnej. Przedstawione zostaną także nowe możliwości kardiologii zabiegowej w nadchodzącym nowy roku, a tematem części panelów będą zabiegi w zakresie tętnic wieńcowych, małoinwazyjne zabiegi naprawcze wad zastawkowych serca i leczenie jego niewydolności. W programie znajdują się także: IV Małopolskie Sympozjum diagnostyki i interwencyjnego leczenia chorób serca oraz naczyń, Warsztaty Instytutu Kardiologii UJ Collegium Medicum, Warsztaty Echokardiograficzne oraz sesja konkursowa dla studentów medycyny.

Warsztatom NFIC towarzyszyć będzie także II Kongres Pacjentów Kardiologicznych, który skupia wokół siebie społeczność chorych na schorzenia serca i naczyń.

– Co roku mamy przyjemność gościć najlepszych międzynarodowych ekspertów, wybitnych kardiologów i kardiochirurgów. Spotkanie podczas NFIC 2019 będzie wyznaczało dla nas nowe cele, a także pomoże w analizie dotychczasowych rozwiązań. Zarówno same warsztaty, jak i Kongres Pacjentów Kardiologicznych z każdą edycją wnoszą sporą dawkę zaktualizowanej wiedzy i nowych ścieżek do obrania w medycynie – mówi prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, dyrektor warsztatów NFIC i prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Pierwszego dnia uczestnicy konferencji spotkają się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w kolejne dwa – w Centrum Kongresowym ICE. Podsumowaniem całego wydarzenia będzie wręczenie prestiżowego medalu NFIC Achievement Award za wybitne osiągnięcia kardiologom z Polski i zagranicy.

Rejestracja na NFIC 2019 możliwa jest poprzez stronę internetową https://nfic.pl/, gdzie również dostępnych jest więcej informacji na temat całego wydarzenia.

II Kongres Pacjentów Kardiologicznych już 13 grudnia w Krakowie

W połowie grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się II edycja Kongresu Pacjentów Kardiologicznych. Będzie to świetna okazja do spotkania i zaktualizowania wiedzy na temat schorzeń serca i naczyń wśród pacjentów.

Już 13 grudnia, w krakowskim Centrum Kongresowym ICE, odbędzie się jedyne wydarzenie w Polsce, które skupia wokół siebie społeczność chorych na schorzenia serca i naczyń. Mowa oczywiście o II Kongresie Pacjentów Kardiologicznych, który towarzyszy odbywającej się największej w Europie Środkowej konferencji kardiologów interwencyjnych NFIC 2019 – New Frontiers in Interventional Cardiology.

W ramach wydarzenia, w godz. 11:00-17:00 zaplanowany jest szereg wykładów, a także spotkań na żywo z ekspertami w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. W czasie sesji naukowej wystąpi m.in. krakowski kardiolog prof. Dariusz Dudek, Prezydent Elekt EAPCI ESC, z prezentacją pt. „Hipercholesterolemia i hipercholesterolemia rodzinna – czy trzeba się obawiać o poziom cholesterolu?”.

Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję poznać prawdziwą historię choroby z perspektywy jednego z pacjentów. Poruszony zostanie także temat działań prewencyjnych, dotyczących prowadzenia aktywnego trybu życia, jak również sposobów radzenia sobie z chorobą. Będzie można także skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji medycznych w specjalnie wyznaczonej strefie w Centrum Kongresowym.

W zeszłym roku zainteresowanych wydarzeniem, którzy zjawili się na I edycji Kongresu, było ponad 1 tys. pacjentów. Zjechali się oni wówczas do Krakowa z całej Polski. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnych lub nawet większych statystyk.

Więcej informacji oraz kontakt dla mediów:
kongres.pacjentow@nfic.pl
+48 882 360 140