Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Wielkopolskiej Konferencji Uro-Onkologicznej, która odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. w Poznaniu.

Współczesne standardy leczenia raka stercza obejmują zastosowanie szeregu metod terapeutycznych od radykalnej prostatektomii (RP) poprzez różne formy radioterapii i leczenia systemowego. Z tego względu organizacja i optymalne wykorzystanie dostępnych metod terapeutycznych jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na efektywność leczenia i w tym roku spotkanie zostanie poświęcone właśnie temu zagadnieniu.

Tegoroczna konferencja będzie dodatkowo wzbogacona o fakt, że w gronie uznanych ekspertów polskich z dziedziny urologii, radioterapii i onkologii klinicznej zaproszeni zostali także wybitni przedstawiciele ww. dyscyplin z Instytutu Onkologii w Mediolanie. Wierzymy, że taki dobór prelegentów konferencji pozwoli na bezpośrednie porównanie systemów oraz realiów opieki nad chorymi z rakiem stercza w obu krajach (Włochy vs. Polska). Ponadto nowością będzie sesja z udziałem Pacjentów leczonych z powodu raka stercza, którzy przedstawią swój punkt widzenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.wco.pl/uro-onko2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *