Nagroda Zaufania Złoty Otis 2014

Szymon Chrostowski i Fundacja Wygrajmy Zdrowie uhonorowanie Nagrodą Zaufania Złoty Otis 2014

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szymon Chrostowski oraz Fundacja Wygrajmy Zdrowie zostali uhonorowani Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2014.

Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali Złoty Otis 4 kwietnia 2014 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

W drugim dziesięcioleciu „Złotych OTISÓW” Kapituła Nagrody postawiła sobie nowe cele: szukanie rozwiązań upowszechniających dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne i lekowe, które zdejmą z rządu część obowiązków wynikających z monopolu na odpowiedzialność za ochronę zdrowia Polaków. Monopol na zdrowie i zadowolenie z państwowej opieki zdrowotnej jest kosztowną fikcją. Czas najwyższy na zmiany, które nie tylko poprawią życie pacjentów, lekarzy, farmaceutów, ale też budżet kraju. Przykład publicznej i prywatnej oświaty dowodzi, że jest to możliwe.

Drugim nowym celem Nagrody Zaufania będzie promocja wartości i znaczenia pracy dla dobra publicznego i wrażliwości społecznej. W dzisiejszej Polsce jest za mało szacunku dla wartości niematerialnych, dla godności altruisty, uczciwości lekarza, farmaceuty, diagnosty, pacjenta czy dziennikarza. Trzeba zatem promować te wartości i doceniać osoby i instytucje, które potrafiły to dostrzec.

Świat się zmienia. Organizacje pacjentów, które powstawały dziesięć lat temu, dziś są partnerami Ministra Zdrowia w poszukiwaniu optymalnego sposobu gospodarowania funduszami na walkę z konkretnymi chorobami. Fundacja „Wygrajmy zdrowie” Szymona Chrostowskiego to profesjonalny, nowoczesny ruch pacjentów. Dlatego Kapituła postanowiła nagrodzić ją Honorową Nagrodą Zaufania.

„Złoty Otis 2014, Honorowa Nagroda Zaufania jest dla mnie, jak i dla Fundacji Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja bardzo cennym wyróżnieniem. Jestem niezmiernie szczęśliwy, iż wysiłek włożony w pracę dla dobra pacjentów onkologicznych w Polsce, został przez Kapitułę doceniony. Nagroda ta jest zobowiązaniem, by dalej walczyć o dostępność do nowoczesnych terapii antynowotworowych, poprawę jakości życia pacjentów cierpiących z powodu bólu, szybszą diagnostykę. Już dziś widać efekty naszych działań: możemy jako partner rozmawiać z Ministerstwem Zdrowia oraz przygotowywać konkretne rozwiązaniach dla Polskiej onkologii w ramach Pacjenckiej Strategii dla Onkologii. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pracę Fundacji: ekspertom, pracownikom biura, wolontariuszom i przyjaciołom. Pragnę, aby rok 2014 przyniósł pacjentom onkologicznym zmiany, na które od tak dawna czekali.” – komentuje Szymon Chrostowski.