Sektor 2013 dla akcji Wola na zdrowie

Fundacja nagrodzona SEKTOR-em 2013 za akcję WOLA NA ZDROWIE!

Fundacja otrzymała nagrodę SEKTOR 2013 za najlepszą inicjatywę pozarządową m.st. Warszawy w kategorii Zdrowie.

Kapituła Nagrody SEKTOR uhonorowała akcję WOLA NA ZDROWIE realizowaną przez Fundację w 2013 roku na terenie Warszawy.

Wola na Zdrowie to akcja edukacyjna połączona z bezpłatnymi badaniami i konsultacjami specjalistycznymi dla mieszkańców Warszawy w 2013 roku organizowana we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa Wola. W ramach akcji od marca do czerwca 2013 r. odbyła się seria spotkań dla mieszkańców Warszawy oferujących nieodpłatne badania i konsultacje specjalistyczne pod kątem profilaktyki chorób cywilizacyjnych takich jak:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Choroby układu krążenia
  • Cukrzyca • Nowotwory
  • Nietrzymanie moczu (NTM)
  • Otyłość
  • Choroby oczu 

Badania odbywały się w placówkach oświatowych (szkoły) w różnych częściach dzielnicy Wola w soboty w godz. 9:00 – 15:00. Akcja „Wola na Zdrowie – zdrowy styl życia i profilaktyka chorób cywilizacyjnych” została zainaugurowana wykładami edukacyjnymi. Badania i konsultacje cieszyły ogromnym zainteresowaniem i frekwencją. Skorzystało z nich ponad 1000 osób.

Mieszkańcy docenili możliwość szybkiej i fachowej wizyty lekarskiej, podczas której mogli skonsultować swoje wyniki i terapię, lub wykonać badania profilaktyczne i kontrolne. Największą popularnością cieszyły się zwłaszcza konsultacje kardiologiczne i okulistyczne. W ramach akcji wykonaliśmy badania m.in. pomiar ciśnienia, wagi, BMI, cholesterolu we krwi, cukru we krwi, EKG, badanie dna oka, badanie wad wzroku, badanie zawartości tłuszczu i wody w organizmie, badania urologiczne (badanie „per rectum”). Konsultacje były prowadzone przez ekspertów, lekarzy klinicystów z wieloletnia praktyką lekarską m.in. kardiolodzy, diabetycy, dietetycy, trenerzy zdrowia, urologów, onkologów, okulistów. Pacjenci podkreślali, że czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to min. 3 miesiące, a większości przypadków ok. 6 miesięcy, w związku z tym akcja pomogła wypełnić tę lukę. – „Takie akcje powinny odbywać się częściej i to we wszystkich dzielnicach. Cieszę się, że miałam okazję przebadać się i porozmawiać z tak empatycznymi i mądrymi lekarzami” – mówi p. Barbara, mieszkanka Woli.

Mieszkańcy otrzymywali także materiały edukacyjne oraz bezpłatne próbki i pojemniczki do przechowywania leków. Rozdystrybuowaliśmy ponad 5000 sztuk poradników, ulotek, bezpłatnych próbek.