Paris Call for Trust and Security in Cyberspace

Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” podpisała porozumienie „Paris Call”, które jest międzynarodowym porozumienie państw, organizacji, instytucji i biznesu działających wspólnie na rzecz cyberbezpieczeństwa.

Paris Call for Trust and Security in Cyberspace

Po raz pierwszy w historii tak wiele instytucji i organizacji zobowiązało się działać razem na rzecz bezpieczeństwa używanych technologii. W świetle obecnej pandemii i rozwoju inicjatyw z zakresu e-zdrowia warto poszerzyć zakres instytucji popierających porozumienie Paris Call o organizacje opieki zdrowotnej. Podpisanie się pod porozumieniem będzie ważnym elementem w dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa w tak ważnym i wrażliwym sektorze, jakim jest sektor ochrony zdrowia.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosła liczba cyberataków na organizacje znajdujące się na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19, w tym m.in. Światową Organizację Zdrowia, dostawców usług medycznych, instytuty badawcze, producentów farmaceutycznych i szpitale. Paris Call jest wyraźnym sprzeciwem przeciwko takim praktykom i jednocześnie największym na świecie porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa.